10 Şubat 2015 Çarşamba günü Sayın Valimiz Güngör Azim TUNA İlçemizi ziyaret ederek Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesinde yürütülen çalışmalar ile ilgili yerinde incelemelerde bulundu.

Bölgeye yoğun bir ilginin olduğunu söyleyen Vali Tuna, inceleme esnasında yaptığı açıklamada, 'Bölgeye müteşebbisler tarafından yoğun bir ilgi var. Şuan internet bağlantılarına varana kadar alt yapısı tamamlanan yerleri satışa sunduk' dedi.

Kanalizasyon ve aydınlatma çalışmalarının büyük bir titizlikle yapıldığı aktaran Vali Tuna, OSB'nin içindeki tesisler arası yolun ise 20 metre genişliğinde olduğunu ve yolların parke taşla döşendiğini söyledi. Büyük bir yem fabrikasının da bölgede yatırım yapacağını dile getiren Vali Tuna, OSB'nin başta Beylikova olmak üzere bütün Eskişehir bölgesine canlılık getireceğini bildirdi. OSB'nin tam anlamıyla faaliyete geçtiğinde, Beylikova halkının bundan büyük bir fayda göreceğini açıklayan Vali Tuna, şöyle konuştu:

'Organize Sanayi Bölgesi bütün yöreye hizmet verecek bir kuruluştur. Öncelikle burada yaşayan insanımızın talepleri halinde, buradan en çok onlar istifade edecektir. Geçen hafta tüm Eskişehirli müteşebbisleri bilgilendirmek için Valilikte bir toplantı yaptık. Bölgemizdeki çiftçiliğin ve hayvan yetiştiriciliğinin daha iyi şartlarda yapılmasını sağlamaya çalışıyoruz. Bunları yaparken de Beylikova'da yaşayan insanımızın sağlığı tehdit edecek unsurlara dikkat ediyoruz. Sıhhi şartlar düşünülerek gerçekleştirilen alt yapımız şuan hazır durumda. İnternet bağlantıları ve yol çalışmaları tamamlandı. Burada yapacağımız başarılı çalışmaların, Beylikova halkına büyük getirisi olacaktır.' İncelemelerin ardından Halk Eğitim Merkezinde Sayın Valimiz vatandaşlar ile sohbet etti.Sohbet sonrası ise Beylikova Çok Programlı Lisesini ziyaret eden Valimiz inşası devam eden atölyeler hakkında bilgi aldı. Sayın Valimize incelemeleri sırasında Sayın Kaymakamımız Selçuk HASKIRIŞ,Belediye Başkanı Özkan ALP ve İl Milli Eğitim Müdürü Necmi ÖZEN eşlik etti.