Eskişehir Valisi Sn. Özdemir ÇAKACAK, ilçemizde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.
 
İlk olarak Beylikova Kaymakamlığını ziyaret eden Vali ÇAKACAK, Kaymakamımız Sn. Ahmet KAVANOZ’dan ilçe hakkında bilgi aldı.
 
Kaymakamlık ziyaretinin ardından Belediye Başkanı Özkan Alp’ı makamında ziyaret eden Vali ÇAKACAK, belediyenin ilçede yaptığı çalışmalar hakkında bilgilendirildi.
 
Belediye ziyaretinden sonra Vatandaşlarla Buluşma Muhtarlar Toplantısı’na katılan Vali ÇAKACAK, vatandaşların istek ve taleplerini yerine getirmek, onların yaşamlarını kolaylaştıracak hizmetleri sunmak adına, kurumların uyum içerisinde çalışmasına önem verdiklerini söyledi.
 
Toplantıya başkanlık eden Vali ÇAKACAK, muhtarların önemli bir görevi yerine getirdiğini ifade ederek, “Muhtarlarımız, mahallelerimizde yaşayan vatandaşlar ile aramızda köprü vazifesi görmektedir.” dedi. Vali ÇAKACAK, kendilerine iletilen istek ve taleplere en kısa sürede cevap verileceğini bildirdi.
 
Toplantının ardından ilçe çarşısını ve pazaryerini gezen Vali ÇAKACAK, vatandaşlarla sohbet etti.
 
Daha sonra Beylikova Çok Amaçlı Anadolu Lisesi, Beylikova Fen Lisesi ve Müberra Mehmet Güleç Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret eden Vali ÇAKACAK, sınıfları gezdi. Öğrencilere nasihatlerde bulunan Vali ÇAKACAK, “Ülkemiz muasır medeniyetler seviyesine siz gençlerin sayesinde ulaşacaktır. Bizler, sizlere güveniyor, sizlerin başarılarıyla gurur duyuyoruz. Kendinizi çok iyi yetiştirmelisiniz. Aldığınız iyi bir eğitim, bilgi ve birikiminizi daha çok artıracak ve toplumda büyük bir saygınlığına sahip olmanızı sağlayacaktır. Sizler büyük bir devletin evlatlarısınız. Büyük bir devletin gençleri olarak hedefiniz de büyük olmalı. Bu ülkenin geleceğini sizler belirleyeceksiniz.” dedi.
 
Ülke olarak eğitim alanında yüksek kaliteyi yakaladıklarını kaydeden Vali ÇAKACAK, öğrencilere ileriki hayatlarında başarılar diledi.
 
Vali ÇAKACAK, okul ziyaretleri esnasında okulun öğretmenleriyle de bir araya geldi. Öğretmenlerle sohbet eden Vali ÇAKACAK, “Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı ve gençlerimizi en ideal şekilde yetiştirip geleceğe hazırlayarak son derece kutsal bir görevi yerine getiriyorsunuz. Sizlerin hakkı ödenmez. Bu kutsal görevi büyük bir özveri içerisinde yerine getiren tüm öğretmenlerimizi canı gönülden kutluyorum.” diye konuştu.
 
Okul ziyaretlerinin ardından Vali ÇAKACAK son olarak Tarıma Dayalı Besi Organize Sanayii Bölgesi’ndeki çalışmaları yerinde inceledi. Bölge Müdürü Musa Çoban’dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali ÇAKACAK, daha sonra ilçeden ayrıldı.
 
Vali ÇAKACAK’a bu ziyaretlerinde; Vali Yardımcısı İsmail Soykan, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Uysal Ağaoğlu, İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, Kültür ve Turizm İl Müdürü Şennur Azade ve ilgililer eşlik etti.